Pojadą uczniowie z Rudnej i Chobieni. Gmina Rudna wyłoniła organizatora tygodniowych wyjazdów na zielone szkoły. Skorzystają z nich  klasy IV-VIII szkół podstawowych.

Dzieci wyjadą do miejscowości Korbielów w województwie śląskim, w powiecie żywieckim. Jest to górska miejscowość turystyczna u podnóża Pilska, która posiada doskonałe miejsca do aktywnego wypoczynku oraz liczne szlaki turystyczne. Pierwszy turnus odbędzie się od 5 czerwca do 11 czerwca 2023 r. dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chobieni. Drugi turnus rozpocznie się od 12 czerwca i będzie trwał do 18 czerwca 2023 r. dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rudnej.

Uczniowie odpoczywać będą w Ośrodku Wypoczynkowym „DIUNA” BESKIDY oraz w Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym „PILSKO”. Obiekty położone są w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, co nadaje temu miejscu wyjątkowy mikroklimat.

W ramach pobytu w Korbielowie uczniowie wezmą udział w wyciecze do Żywca, gdzie z przewodnikiem zwiedzą stary zamek, park i inne zabytki miasta. Później przejadą do Sopotni, gdzie znajduje się największy w Beskidach wodospad. W czasie pobytu zorganizowane zostaną animacje, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także dyskoteka i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Do dyspozycji będzie również basen, który znajduje się na terenie ośrodka.

Zielona szkoła w całości finansowana jest z budżetu Gminy Rudna. W 2022 roku gmina otrzymała darowiznę z Fundacji KGHM Polska Miedź z przeznaczeniem na dofinansowanie organizacji Zielonej Szkoły dla uczniów z terenu Gminy Rudna. Otrzymane pieniądze pozwoliły zaoszczędzić własne fundusze, które z inicjatywy wójta Adriana Wołkowskiego zostały przeznaczone na wyjazdy dla uczniów. Rodzice i opiekunowie uczniów nie ponoszą żadnych kosztów związanych z ich pobytem w górach.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 515.915,00 zł.

Fot. mat. promocyjne Diuna Beskidy

Fot. Materiały promocyjne OKW Pilsko