Zaledwie cztery minuty zajął dojazd Ochotniczej Straży Pożarnej Gwizdanów do Kębłowa, gdzie funkcje życiowe traciło półtoraroczne dziecko. Dużo później na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego.

Dziecko nie oddychało i robiło się sine. Przerażeni rodzice natychmiast wezwali pomoc. Karetka OSP Gwizdanów do Kębłowa dotarła w zaledwie cztery minuty.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w wielkanocny poniedziałek 1 kwietnia. Wezwano pogotowie ratunkowe, a dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie zadysponował na miejsce OSP Gwizdanów. W akcji uczestniczyła karetka, będąca na stanie jednostki oraz wóz bojowy, a także OSP Orsk i zastęp PSP z Lubina.

Na miejsce dotarł później także zespół ratownictwa medycznego. Dziecko zostało wstępnie przebadane i odwiezione do szpitala w Lubinie, skąd następnie przewiezione zostało do szpitala w Legnicy.

– Dziękuję druhom OSP Gwizdanów za błyskawiczna akcję – Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

Ambulans typu B Renault MASTER wyprodukowany w 2022 r. wraz z wyposażeniem medycznym trafił do OSP Gwizdanów w maju 2023 roku.