szyb kopalnianyJak poinformowało biuro prasowe KGHM Polska Miedź sukcesem zakończył się montaż nadajników GSM na szybie L-VI w Rynarcicach w ramach projektu „Poprawa zasięgu i jakości sygnału telefonii komórkowej w Rynarcicach, Juszowicach i Koźlicach”.

Prace prowadziła firma Polkomtel, która testowo uruchomiła urządzenia. Aktualnie mieszkańcy tych miejscowości na próbę mogą korzystać z telefonów komórkowych i mają dostęp do internetu. Testowo, ponieważ instalacja wymaga jeszcze uzgodnień i akceptacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej. UKE wydaje ostateczną zgodę na uruchomienie stacji bazowej. Z informacji przekazanych przez firmę Polkomtel wynika, że otrzymanie formalnej zgody UKE może potrwać do kilku tygodni.

– Przypominamy, że KGHM nie jest wykonawcą tej inwestycji, natomiast w poczuciu odpowiedzialności i mając na uwadze dobrosąsiedzkie relacje z mieszkańcami zapewniamy o naszym zaangażowaniu w tę sprawę. Informacje o urzędowych uzgodnieniach będziemy – podobnie jak do tej pory – na bieżąco przekazywać do zainteresowanych samorządów – czytamy w komunikacie przesłanym do Urzędu Gminy Rudna.