Weekend 14-15 sierpnia to aż 3 letnie festyny w naszej gminie. Tym razem mieszkańcy spotkają się w Górzynie, Nieszczycach i Rudnej.

Gminne festyny – 14 sierpnia (sobota)

Na sobotę zaplanowano aż dwa festyny sołeckie w Nieszczycach i Górzynie. Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 16:00. W programie zaplanowano m.in. animacje dla dzieci, w tym skręcanie baloników, a także stanowiska z malowaniem twarzy, zaplataniem warkoczyków czy tatuażami brokatowymi. Na miłośników dobrych rytmów będzie czekała zabawa taneczna.

– Zapraszamy na kolejne letnie zabawy współorganizowane wraz z sołectwem Nieszczyce i Górzyn, podczas których coś dla siebie znajdą zarówno mali jak i duzi mieszkańcy – mówi Anna Badecka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

Festyn Parafialny w Rudnej – 15 sierpnia (niedziela)

W najbliższą niedzielę swój festyn zorganizuje również Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Rudnej. W programie przewidziano m.in. konkursy, animację, wystawę psów czy odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Wydarzenie rozpocznie się na terenie CKGR, ul. Wesoła 13 o godz. 15.

Już teraz zapraszamy do śledzenia zapowiedzi gminnych wydarzeń na profilach Facebook Gmina Rudna. Łączy ludzi oraz Centrum Kultury Gminy Rudna.

Sprawdź plakaty, klikając na poszczególne grafiki.