„Schizofrenik twierdzi, że podłożył bombę w naszym przedszkolu! Detonacja ma nastąpić o godzinie 10 rano. Ratujcie dzieci!” – wiadomość mailową takiej treści otrzymała dziś dyrektor Przedszkola Gminnego w Chobieni. To już trzeci fałszywy alarm bombowy w tym roku w tej placówce!

– Po odczytaniu maila zachowaliśmy wszelkie procedury związane z bezpieczeństwem – mówi Agnieszka Cidyło, dyrektor Przedszkola Gminnego w Chobieni. – To ciężki okres dla przedszkolaków. Powrót po dłuższej przerwie do placówki w czasie pandemii, procedury związane z obostrzeniami i zasadami bezpieczeństwa jakie zostały wprowadzone tu na miejscu są wystarczająco stresujące dla tak małych dzieci, dlatego z naszej strony zachowana została szczególna ostrożność i spokój – dodaje.

O rzekomym ładunku wybuchowym natychmiast poinformowana została Komenda Policji w Lubinie, która na miejsce wysłała funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Rudnej. Budynek przedszkola został dokładnie sprawdzony przez Specjalistyczną Grupę Interwencyjną z Lubina. Na szczęście ewakuacja dzieci nie była potrzebna.