W piątek po godzinie 19 strażacy z OSP Rudna i OSP Gwizdanów zostali wysłani na pomoc poszkodowanym w wypadku na drodze wojewódzkiej 323.

W wypadku brały udział dwa pojazdy volkswagen i volvo. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane i trafiły na szczegółowe badania do szpitala. Na miejsce wzywano dwie karetki.

Strażacy z Rudnej działania zakończyli około godziny 20:15. Na miejscu pracowali również Strażacy OSP Gwizdanów, a także PSP z Lubina. Policja wyjaśnia przyczyny zderzenia. Ze wstęonych informacji wynika, że pierwszeństwa przejazdu nie udzieliła kobieta kierująca volvo.

Dla użytkowników tej drogi i tego skrzyżowania przyczyny są jasne. Pięcioramienne skrzyżowanie choć dobrze oznakowane, nie jest łatwym miejscem. Krzyżują się tu trzy drogi, gminna, powiatowa i wojewódzka. Za organizację ruchu w tym miejscu odpowiadają służby marszałka województwa, czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. O konieczności przebudowy tego skrzyżowania władze województwa wiedzą od lat. Rozmowy prowadzone były już za poprzedniego wójta. Obecny też naciska na samorząd województwa. Kilka tygodni temu rozmawiał o tym skrzyżowaniu we Wrocławiu. Pomysł na nie jest jeden – kompleksowa przebudowa i wykonanie ronda. Decyzja w tej sprawie leży po stronie marszałka województwa i radnych wojewódzkich.

Fot. FB OSP Rudna