Centrum Kultury Gminy Rudna zaprasza na kosmiczne zimowe ferie. Przez dwa tygodnie lutego dzieci i młodzież będą mogły brać udział w niezwykłych zajęciach.

Tegoroczne ferie w Gminie Rudna będą naprawę wyjątkowe. Centrum Kultury przygotowało je pod hasłem – Na kosmicznym podwórku.

– 2023 rok to Rok Kopernikowski, dlatego postawiliśmy na popularyzowanie wiedzy, fizyczne eksperymenty naukowe czy poznawanie wszechświata. Już na początku ferii dzieci zaprosimy na dwudniową wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. W programie jest również zwiedzanie stadionu piłkarskiego PGE Narodowy czy Pałacu Kultury. Kolejna wycieczka to Karpacz, gdzie liczymy na śnieg, ponieważ mamy zaplanowaną zabawę na torze saneczkowym, a także wizytę w muzeum lego i konsol. Zachęcam do zapoznania się z bogatym programem ferii i wykorzystania tego czasu na aktywny wypoczynek i dobrą zabawę – mówi Katarzyna Miklas, dyrektor CKGR.

W pierwszym tygodniu zaplanowano warsztaty rysunku 3D, kosmiczne puzzle oraz wycieczki. Drugi tydzień to warsztaty astronomiczne z budową modeli stacji kosmicznych, eksperymenty fizyczne, możliwość wcielenia się w kosmonautę w symulatorze rakiety, który stanie zarówno w Chobieni, jak i w Rudnej oraz mobilne planetarium, które także zagości w Chobieni i Rudnej. Ferie zakończą się turniejem koszykówki w hali sportowej przy szkole w Chobieni.