Kosz na psie odchodyGmina zakupiła trzy kosze na psie nieczystości. Każdy kosz wyposażony jest

w zasobnik, w którym umieszczane są foliowe woreczki.

Pierwszy z koszy został już zamontowany w parku przy ul. Polkowickiej, kolejne montaże planowane są na deptaku przy ul. Leśnej w Rudnej, a także w parku przy Szkole Podstawowej w Chobieni.

Mieszkańcy gminy Rudna nie uiszczają opłaty od posiadania psa, ale należy jednak pamiętać, że nie zwalnia to z odpowiedzialności za swojego pupila. Sprzątanie po psach jest ważne ze względu na estetykę, ale przede wszystkim z uwagi na nasze zdrowie.

Mieszkańcy, którzy dbają o czystość w naszej gminie i nie wstydzą się sprzątać podczas spaceru po swoim pupilu, zwracają uwagę na brak woreczków na psie odchody w nowo zamontowanym koszu.

Problem znikających woreczków pojawił się już w dniu, w którym kosz został zamontowany. ZGKiM uzupełniło worki, niestety następnego dnia worki znów zniknęły.
Czyżby właściciele czworonogów tłumnie wyszli na spacery? Nie, worki zostały skradzione. ZGKiM apeluje do mieszkańców, aby woreczki, które znajdują się przy koszu na psie odchody wykorzystywać do celów, do których zostały przeznaczone.