Zniknęły żeliwne pokryw studzienek kanalizacyjnych zlokalizowanych przy jednej z dróg w naszej gminie. Dzięki zgłoszeniom od mieszkańców i szybkiej interwencji pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie doszło do nieszczęścia.

– Przez kilka godzin studzienki były niczym nie zabezpieczone. Mogły tam wpaść dzieci czy domowe zwierzęta. Dlatego apeluję do mieszkańców o wzmożoną czujność i zgłaszanie nam wszelkich informacji o kradzieżach takiego sprzętu. Ponadto pamiętajmy, że to nasze wspólne dobro. Nowe pokrywy kupujemy z naszego gminnego budżetu. Już wielokrotnie wspominałam, że te pieniądze można byłoby przeznaczyć na inne cele. Tymczasem musimy pokryć szkody wyrządzone przez złodziei – mówi Halina Zbroińska, dyrektor ZGKiM w gminie Rudna.

Przypomnijmy, że cudem nikt nie ucierpiał, kiedy kilkanaście miesięcy temu zniknęły wszystkie pokrywy studzienek kanalizacyjnych w drodze między Bytkowem a Gwizdanowem. Kierowcy w ostatniej chwili omijali dziury w jezdni. Wszystkie kradzieże są na bieżąco zgłaszane.