Piknik ceramiczny „Lepić każdy może” w Rudnej za nami! Takie same warsztaty zorganizowane zostaną w sierpniu w Marinie Chobienia.

Warsztaty ceramiczne to zawsze świetna okazja do pobudzenia kreatywności. Podczas letniego pikniku ceramicznego w Rudnej mieszkańcy tworzyli m.in. kubki w formach czy małe rzeźby. Można było nauczyć się pracy z gliną metodą wałeczkową i stworzyć prace odbijając w glinie motywy roślinne. Były też warsztaty z majoliki, z użyciem specjalnych farb, które nakłada się na niewypalone szkliwo.

– U nas na zajęciach jest generalnie luz. Jeśli ktoś chce stworzyć konkretną pracę, po prostu ją tworzy. Uczestnicy zabierają swoje prace do domu. Jednak wcześniej proces tworzenia takiego arcydzieła trwa. Najpierw uczestnik dostaje kawałek gliny, tworzy prace i zostawia ją na około 2 tygodnie do wyschnięcia. Później trafia ona na pierwszy wypał na 900 stopni. Takie dzieło po wypale to biskwit. Później biskwit szkliwimy i ponownie wypalamy w piecu w 1050 stopniach. Dopiero po tym wypale można taką pracę odebrać – mówi Barbara Krupa, instruktorka w Pracowni Ceramiki przy Centrum Kultury Gminy Rudna.

Kolejny piknik ceramiczny „Lepić każdy może” w ramach Akcji WAKACJE odbędzie się w Marinie Chobienia 4 sierpnia. Zachęcamy do śledzenia profilu FB Pracowni Ceramiki CKGR (KLIKNIJ).