Dla najmłodszych z naszej gminy zakończyła się wakacyjna przygoda z piłką. Właśnie zakończyły się letnie obozy z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin.

To już kolejna edycja tej akcji, dzięki zaangażowaniu i współpracy Wójta Gminy Rudna z Władzami Klubu mali piłkarze przeżyli niezapomnianą przygodę na lubińskim stadionie, a to wszystko pod okiem specjalistów z AP KGHM Zagłębie Lubin.

Obóz składał się z V turnusów, a każdy turnus podzielony był wg. roczników tak, aby gra i treningi odbywały się w miarę możliwości na odpowiednim dla wszystkich uczestników poziomie. Oprócz ośmiu profesjonalnych treningów piłkarskich, które prowadzone były pod okiem kadry trenerskiej na uczestników czekały zajęcia dodatkowe i wiele ciekawych atrakcji. Dużą dawkę wiedzy na temat sportowego trybu życia, zdrowego żywienia dały zajęcia teoretyczne, w których młodzi piłkarze z chęcią uczestniczyli i przyswajali wiedzę. Podczas zajęć treningowych opiekę sprawował fizjoterapeuta. Odbył się cykl spotkań z psychologiem. Dużą atrakcją było zwiedzanie stadionu Zagłębia Lubin, gdzie dzieciaki na co dzień nie mają możliwości zajrzeć.

– Cieszymy się, że tu jesteśmy i możemy trenować to co lubimy najbardziej – mówi jeden z uczestników V turnusu obozu – mamy dużo dodatkowych zajęć, byliśmy też na basenie, mam nadzieję, że w przyszłym roku też będziemy mogli tu przyjechać – dodaje.

Ostatni z turnusów zakończył się 25 lipca i jak twierdzą uczestnicy chcą wrócić tu za rok, aby zdobyć jeszcze większą wiedzę i doświadczenie.

Przypominamy, że obóz sfinansowany był ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.