Każdego dnia ferii w internecie czekały nowe zadania i wyzwania, przygotowane przez Odkrywcę.

Ferie zimowe on-line to niełatwe zadanie, ale podjęli się go instruktorzy Centrum Kultury Gminy Rudna. Jak widać po uśmiechniętych minach uczestników zdalnego zimowiska –  wykonane zostało na szóstkę!

Każdego dnia ferii w internecie czekały nowe zadania i wyzwania, przygotowane w materiale filmowym przez Odkrywcę.

Przez dwa tygodnie można było zbierać punkty i walczyć o tytuł Wielkiego Odkrywcy.

Wśród wielu ciekawych propozycji udostępnionych w interaktywnej  formie znalazły się  aktywności, które miały na celu rozbudzić i odkryć kreatywność i pomysłowość każdego uczestnika: gry, zabawy, zagadki, prace plastyczne do samodzielnego wykonania,  kubusiowy szyfr, skarpetkowy challenge oraz kulinarne inspiracje.

Instruktorzy zachęcali także do wychodzenia z domu na spacery, by ulepić bałwana czy zrobić ciekawe zdjęcia. Zadania zostały tak przygotowany, by mogły być wykonywane na świeżym powietrzu, z rodziną podczas wspólnego gotowania, czy tworzenia dekoracji.

Wszystko po to, by uczestnicy mogli odpocząć od nauki zdalnej i spędzania czasu przed monitorami i ekranami. Grupa teatralna Non Simplex przygotowała humorystyczne wydanie „Faktów” w formie filmu, który udostępniony został w internecie.

Na zakończenie ferii odbył się karnawałowy pokaz makijażu i zabawa z balonami. Efekty swoich zabaw i  zmagań z zadaniami uczestnicy wysyłali pocztą elektroniczną do Centrum Kultury Gminy Rudna, gdzie komisja przyznawała im punkty (zgodnie z regulaminem).

Wśród zgłoszonych drużyn i uczestników indywidualnych wyłoniono  Wielkiego Odkrywcę, który zdobył największa liczbę punktów.

Ten zaszczytny tytuł zdobyło rodzeństwo: Dominika, Zosia i Kacper Staszewscy-Petryszyn. GRATULUJEMY!

Połączone siły kreatywności i pozytywnej energii do działania pracowników nowego CKGR zaowocowały projektem, który mimo formy zdalnej, rozwijał twórczo, skłaniał do aktywnego wypoczynku i  zapewne zapisze  się we wspomnieniach uczestników.