To była wielka frajda dla małych piłkarzy, trenujących w Gminnej Akademii Sportu. Przedszkolaki z Rudnej odwiedziły profesjonalny piłkarski stadion KGHM Zagłębie Arena w Lubinie. Już 10 kwietnia pojadą tam również przedszkolaki z Chobieni.

Wyjazd na stadion to jeden z elementów sportowej edukacji maluchów. Dostarczył im dużo radości i frajdy, bo to przecież właśnie tu grali m.in. Mariusz Lewandowski, Łukasz Łakomy, Krzysztof Piątek, Filip Starzyński czy Łukasz Poręba. Z przedszkolakami na stadionie Zagłębia był wójt Adrian Wołkowski.

– To dla mnie niezwykła przyjemność widzieć uśmiechnięte i  szczęśliwe dzieci. Widać, że złapały sportowego bakcyla, co bardzo mnie cieszy, bo to ważne dla ich prawidłowego rozwoju – mówi Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

W ramach Gminnej Akademii Sportu organizowane są piłkarskie zajęcia sportowe dla trzech najstarszych grup przedszkolaków w gminnych przedszkolach w Rudnej i Chobieni. Razem udział w Akademii bierze ponad 150 dzieci. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie koszty ponosi Gmina Rudna. Treningi odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut.

Treningi w ramach pierwszej edycji Gminnej Akademii sportu będą trwały do końca roku szkolnego.

Przedszkola zostały wyposażone w profesjonalny sprzęt m.in. piłki, płotki, tyczki, bramki, a dzieci otrzymały koszulki z logo gminy i akademii.

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin – Pana Dawida Dawidziaka oraz Pana Karola Maliszewskiego, posiadających olbrzymie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz liczne sukcesy swoje i swoich drużyn.