Aby się zaszczepić przeciw COVID -19 wystarczy zadzwonić. Zespół medyczny przyjedzie do pacjenta.

W przychodni zdrowia w Rudnej uruchomiono mobilny punkt szczepień przeciwko COVID – 19.

Każda osoba, która nie może osobiście zgłosić się do punktu szczepień w Rudnej, może zadzwonić do naszej przychodni i poprosić o transport. Wyślemy samochód, którym pacjent wygodnie przyjedzie na szczepienie i wróci do domu. Równolegle, jeżeli jest taka potrzeba, nasz zespół medyczny pojedzie do pacjenta i wykona szczepienie u niego w domu – wyjaśnia Marta Dróżdż, kierownik przychodni Cuprum – Med, operatora gminnego centrum zdrowia.

W naszej gminie w przychodni wykonano do tej pory ponad 8,5 tys. szczepień preparatem Pfizer. Codziennie na szczepienia zgłaszają się kolejne osoby.

– Lubię podróżować. Przez 15 lat mieszkałam w Meksyku, chciałabym tam pojechać, dlatego właśnie dzisiaj przyjęłam drugą dawkę. Ludzie chorują, dlatego trzeba się szczepić – mówi Ewelina Grabowska z Rudnej, z którą rozmawiamy w punkcie szczepień w Rudnej.

Anna Amarowicz, specjalista pielęgniarstwa ratowniczego potwierdza, że w Rudnej jest wysoka świadomość szczepień. – Kolejek nie ma, ale umawiamy pacjentów na konkretne godziny. Szczepimy też dzieci od 12 roku życia. Szczepionka jest podawana na prośbę i za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Muszą oni być obecni podczas szczepienia dziecka oraz podać jego nr PESEL – przypomina.

Mobilny punt szczepień przeznaczony jest dla osób, które w wyjątkowych sytuacjach nie mają możliwości dojazdu do przychodni. Działa on na mocy podpisaniu porozumienia z grupą ratowniczą Dziesław.

Aby zgłosić się na szczepienie wystarczy zadzwonić: 76 754 46 11