16 lipca upłynął w Gminie Rudna pod znakiem festynów sołeckich. We wspólnym biesiadowaniu, grach, zabawach, konkursach i innych atrakcjach wzięli udział mieszkańcy Naroczyc, Miłogoszczy i Nieszczyc.

Podczas letnich festynów w Gminie Rudna nie brakuje radości ze wspólnego spędzania czasu, mnóstwa zabaw i wielu uśmiechów. Atrakcje dla mieszkańców to m.in. wspólne ogniska, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, wiele rywalizacji sportowych, wyśmienite konkurencje, a przede wszystkim konkursy z nagrodami. Tak było w zeszłą sobotę w każdym z trzech sołectw.

– Na festyn w Nieszczycach przyszło dużo osób, na co byliśmy przygotowani. Rada sołecka stanęła na wysokości zadania, również mój mąż się włączył do pomocy. Im więcej rąk, tym lepiej. Była muzyka, popcorn i wata dla dzieci, ognisko, turniej piłki nożnej, gry i zabawy dla najmłodszych, turniej rodzinny oraz strefa kreatywna. Widać, że mieszkańcy potrzebują takich spotkań i chcemy dalej to rozwijać – mówi Julita Kowgier, sołtys Nieszczyc.

16 lipca w Miłogoszczy nie zabrakło wyśmienitej kuchni, w tym potraw przygotowanych przez mieszkanki miejscowości. Można było skosztować m.in. tradycyjnego bigosu, wyśmienitych sałatek, domowych ciast i przepysznej pizzy.

Następny festyn, organizowany przez sołectwo i CKGR, już 30 lipca w Mlecznie!