Gmina Rudna słynie z wyjątkowych mieszkańców, którzy po prostu kochają gotować. Przed nami aż trzy jedyne w swoim rodzaju imprezy kulinarne!

– Można powiedzieć, że Gmina Rudna ma już swoje własne smaki. Przekonamy się o tym po raz kolejny podczas imprezy dożynkowej, która już 28 sierpnia. Jednak czekają na nas także 3 inne wydarzenia kulinarne, które będą niezwykłą okazją do degustacji potraw tworzonych przez naszych mieszkańców. Serdecznie zapraszamy! Na pewno będzie smacznie – informuje Katarzyna Sobótka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

III Święto Cukinii w Kliszowie – 29.07 (piątek)

Trzecia edycja Święta Cukinii zawita do Kliszowa 29 lipca. Tutaj możemy spodziewać się warsztatów kulinarnych i degustacji potraw z cukinii. W programie przewidziano również konkurs na najsmaczniejszą potrawę z kabaczków oraz konkurs na najcięższą cukinię z ogrodu. Start imprezy o 16:00 na terenie przy świetlicy.

Gratka Sałatka w Miłogoszczy – 5.08 (piątek)

5 sierpnia w Miłogoszczy to kolejna odsłona święta Gratka Sałatka. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział m.in. w warsztatach kulinarnych oraz konkursie na najsmaczniejszą sałatkę. Nie zabraknie także degustacji potraw.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Olszanach – 10.09 (sobota)

10 września, to z kolei znane i lubiane Święto Pieczonego Ziemniaka w Olszanach, gdzie główną rolę zagra właśnie to warzywo. W programie znajdą się m.in. ziemniaczane konkursy z nagrodami czy degustacje potraw z ziemniaka.

ZAPRASZAMY!