37 jednorazowych nagród za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2021 roku przyznał Wójt Gminy Rudna. Nasi uzdolnieni sportowcy oraz ich trenerzy odebrali dzisiaj dyplomy z podziękowaniami oraz indywidualne nagrody.

Łączna kwota wszystkich nagród wyniosła 30 tysięcy złotych. Przyznano je w kategoriach pływanie, piłka ręczna, piłka nożna, sporty walki, taniec, łyżwiarstwo i karate.

– Chciałbym serdecznie podziękować za to co robicie, bo jesteście najbardziej wartościowymi ambasadorami gminy Rudna. Zdobywacie medale dla siebie, ale nasza gmina jest z was bardzo dumna. Dlatego wspieramy rozwój sportu i cieszymy się z aktywności dzieci i młodzieży – powiedział Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna, gratulując młodym sportowcom.

Wśród nagrodzonych znalazł się Paweł Pelc reprezentujący sporty walki, który w ubiegłym roku stanął na najwyższym podium w Pucharze Europy. Utytułowany reprezentant gminy, pływak Szymon Misiak, zdobył z kadrą narodową juniorów srebrny medal dla Polski na ostatnich zawodach w Słowenii. – Teraz przygotowuję się do następnych zawodów w Łodzi, gdzie chciałbym postarać się o minimum niezbędne do wystąpienia na Mistrzostwach Europy – przyznaje. Nasza najlepsza szczypiornistka Wiktoria Kocińska gra obecnie w Zagłębiu Lubin i razem z drużyną zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski. – Awansowałyśmy do finału Pucharu Polski, który będzie rozgrywany w maju w Gnieździe. Prosimy trzymać za nas kciuki!

Nagrody otrzymało również wielu bardzo młodych sportowców, którzy swoją przygodę ze sportem dopiero zaczynają.