OSP i świateczna akcja pod Przylądkiem Dobrej Nadziei 12 grudnia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chobieni należąca do stowarzyszenia “Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce” wzięła udział w akcji pt. “Rajd dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

Nasi Ochotnicy wraz z innymi jednostkami OSP wchodzącymi w skład stowarzyszenia wyruszyli konwojem do Wrocławia. Ponad 11 wozów oraz 50 ochotników zebrało się nieopodal Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej “Przylądek Nadziei”.

– Cała akcja wystartowała o godzinie 17:00 – mówi Sławomir Lechman. – Pierwszy wyruszył strażacki quad, na którym było dwóch strażackich Mikołajów, zaraz za nim w wielkiej grupie szli pozostali Mikołaje i Mikołajki z wielkimi, pełnymi prezentów workami. Ponad pięćdziesiąt Mikołajek i Mikołajów podążało w stronę Przylądka Nadziei śpiewając kolędy. Tuż za nimi podążała kolumna wozów strażackich na sygnałach świetlnych, zbliżając się do szpitala zostały również włączone sygnały dźwiękowe, które dały niesamowity efekt całemu wydarzeniu. Konwój składający się z 11 wozów strażackich wielokrotnie okrążył budynek szpitala, wywołując uśmiech na twarzach najmłodszych – dodaje.

Delegacja złożona z kilku Mikołajów złożyła worki z prezentami pod choinką znajdującą się przed głównym wejściem do budynku Przylądka Nadziei. Strażacy utworzyli ogromne serce dla wszystkich podopiecznych tego szpitala, aby wiedzieli, że mają wsparcie w tej trudnej walce z chorobą.

OSP i świateczna akcja pod Przylądkiem Dobrej Nadziei OSP i świateczna akcja pod Przylądkiem Dobrej Nadziei