Mażoretki to nowa formacja w gminie, która powstała z inicjatywy Centrum Kultury Gminy Rudna. Dziewczynki trenują dwa razy w tygodniu, a ich chęci i zaangażowanie widać na każdych zajęciach.

Mażoretki z zespołu “ORCHidea sekcja taneczna Boogi-Woogi ART” bo tak oficjalnie się nazywają, trenują od połowy marca. 30 osobowa grupa dziewczynek odebrała już swoje pierwsze wymarzone stroje. Kolory przewodnie to niebieski i pomarańczowy, nawiązują one do logo gminy Rudna. To pierwsza taka grupa, która została utworzona w gminie i cieszy się popularnością. Zajęcia prowadzone są przez Panią Monikę Korycińśką, a biorące udział w zajęciach dziewczynki są w wieku od 5 do 12 lat. Oprócz nauki marszu i układów z tzw. batonami małe mażoretki uczą się postawy, równowagi, a także najważniejszego – współpracy.

– Z ogromną radością patrzymy na postępy jakie zrobiły dziewczynki, na ich zaangażowanie oraz na zaangażowanie rodziców i wparcie jakie dają swoim dzieciom – mówi dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna Katarzyna Miklas – Mimo swojego młodego wieku dziewczynki są bardzo ambitne i szybko uczą się podstawowych kroków, już nie mogą doczekać się układów z elementami gimnastyki – dodaje.

Pierwszy inauguracyjny występ zespołu “ORCHidea sekcja taneczna Boogi-Woogi ART” odbędzie podczas Dożynek Gminnych, tj. 26 sierpnia w trakcie przemarszu korowodu.