Dziś Wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski gościł Panią Ludwikę Ogorzelec, polską rzeźbiarkę mieszkającą na stałe w Paryżu.

Pani Ludwika Ogorzelec swoje prace realizowała m.in. w Szwecji, USA, Grecji, Szwajcarii, Japonii, Kostaryce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Bułgarii, Hiszpanii, Australii, Kanadzie, Chinach, Korei Południowej, Bangladeszu. Dziś spotkała się z Wójtem Gminy Rudna Adrianem Wołkowskim, aby opowiedzieć o swoich pracach, a także o sentymencie do Chobieni, z której pochodzi. 

– Cieszę się, że mogłem poznać Panią Ludwikę osobiście, tym bardziej, że światowej sławy artystka pochodzi z naszej gminy. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej twórczości– mówi Wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski.

Wójt złożył gratulacje z okazji pierwszej indywidualnej wystawy w Polsce oraz pierwszej – na tak szeroką skalę – prezentacji dorobku artystycznego, która odbyła się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Wyrazem uznania były kwiaty i symbol gminy Rudna – anioł, wykonany w pracowni ceramicznej wręczony przez Dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna Annę Badecką.

Pani Ludwika była pracownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Chobieni, a w latach siedemdziesiątych pełniła funkcję dyrektora tej instytucji. W naszej gminie odwiedza rodzeństwo.

Ostatni wernisaż prac, który odbył się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie można zobaczyć  na kanale YouTube  (https://tiny.pl/rn77v).
Wystawa będzie dostępna do 31 marca 2021 r.