Oddaliśmy do użytku pięć nowych mieszkań. Zakończyły się prace remontowe w budynku w Brodowie.

Przeszedł on gruntowny remont wraz z wymianą więźby dachowej, położeniem nowego stropu i nowego poszycia dachowego. W ramach inwestycji powstało 5 mieszkań z nowymi oknami, drzwiami i nowymi ścianami. Wszystkie lokale mieszkalne mają położone panele podłogowe oraz płytki w części kuchennej i łazience. Pomieszczenia są kompletnie wyposażone, w kuchniach są zlewozmywaki oraz płyty grzewcze.

Na parterze budynku są usytuowane dwa mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dzięki specjalnej platformie podjazdowej, osoby poruszające się na wózkach będą mogły bez problemów dostać się do budynku. Ponadto w lokalach zamontowano odpowiedniej szerokości drzwi i zaprojektowano szerokie ciągi komunikacyjne. W łazienkach urządzenia sanitarne są również przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem zakresu prac. Pamiętam, jaki był stan całego budynku i mieszkań wcześniej. Teraz wszystko wygląda świetnie – przyznaje Anna Smolna-Kowalska, sołtys Brodowa, która w imieniu mieszkańców odebrała prace.

Ekipy budowlane wykonały również nowe schody w konstrukcji żelbetonowej. W piwnicy pojawiło się pomieszczenie techniczne wraz z kotłem gazowym i nowe posadzki cementowe. Do każdego mieszkania jest przypisana komórka lokatorska. Ekipy wykonały także parkingi dla przyszłych mieszkańców. Wszystkie mieszkania posiadają centralne ogrzewanie oraz nowe instalacje wewnętrzne. Teren budynku jest ogrodzony i zagospodarowany.

– To kolejne mieszkania oddane przez naszą gminę w ciągu ostatnich miesięcy. Lokatorzy wprowadzili się do świeżo wyremontowanych mieszkań w Nieszczycach, mamy nowe lokale w Rudnej przy ul. Leśnej i teraz Brodów. Co ważne, wszystkie mają wysoki standard, są wykończone i gotowe do zamieszkania. Wystarczy wnieść własne meble – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Na adaptację budynku w Brodowie na lokale mieszkaniowe Gmina Rudna przeznaczyła kwotę  1 612 008,49 złotych, z czego 900 000 złotych pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.