W miejscowości Brodów powstaną nowe lokale mieszkalne. Gmina Rudna zawarła już umowę z wykonawcą, który przeprowadzi pełną adaptację budynku.

W ramach inwestycji powstanie 5 mieszkań. Zakres prac obejmie m.in. kompleksowe prace renowacyjne ścian budynku i elewacji, a także jej malowanie. Zdemontowane zostaną istniejące stropy drewniane i wykonany nowy strop. Ekipy budowlane wykonają także schody w konstrukcji żelbetonowej. W piwnicy pojawi się pomieszczenie techniczne wraz z kotłem gazowym i nowe posadzki cementowe.

– Układy funkcjonalne lokali mieszkalnych zostaną zmienione. Budowlańcy wydzielą w piwnicy komórki lokatorskie przynależne do mieszkań. Pojawi się nowa stolarka okienna i drzwiowa, a wnętrza zostaną odmalowane – informuje Bogusława Szocik z Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Rudna.

Budynek w Brodowie zyska też nową więźbę dachową i pokrycie dachu wraz z dociepleniem poddasza. Mieszkania zyskają centralne ogrzewanie oraz nowe instalacje wewnętrzne. Teren budynku zostanie ponadto zagospodarowany i ogrodzony.

Na adaptację budynku na lokale mieszkaniowe Gmina Rudna przeznaczyła kwotę  1 540 222,90 złotych, z czego 900 000 złotych pozyskała z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mieszkania będą gotowe w kwietniu 2022 roku.