Urządzenie wielofunkcyjne HAKO Citymaseter 650 zakupił Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Maszyna będzie służyła do utrzymywania czystości i porządku w naszej gminie.

Wielofunkcyjny pojazd całorocznego utrzymania czystości wyposażony jest posypywarkę silosową do śliskich zimowych nawierzchni, pług dwulemieszowy do usuwania śniegu, zamiatarkę walcową, kosiarkę rotacyjną, szczotki do usuwania chwastów oraz zaczep umożliwiający ciągnięcie przez urządzenie przyczepy. Pojazd kosztował 449 995,50 zł.

– Jako samorząd zdecydowaliśmy o powierzeniu gminnemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zadania utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Rudna. Sukcesywnie doposażamy Zakład w niezbędne sprzęty, dzisiaj zaczął pracę wielofunkcyjny pojazd. W ciągu ostatnich dwóch lat ZGKIM otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 mln 250 tysięcy złotych. W ramach tych środków Zakład zostanie jeszcze doposażony w dodatkowy samochód dostawczy, kosiarkę samojezdną z koszem oraz zamiatarkę ciągnikową – wylicza Piotr Czekajło, Sekretarz Gminy Rudna.

– W imieniu swoim i pracowników Zakładu dziękuję władzom gminy za tę decyzję. Zakupiona maszyna już zaczęła pracę w Rudnej od czyszczenia nawierzchni w rynku. Sukcesywnie będziemy sprzątać wszystkie gminne tereny w Rudnej, Chobieni oraz przystanki autobusowe we wszystkich sołectwach. Dzięki doposażeniu ZKGiM w nowy sprzęt będziemy jeszcze staranniej pracować na rzecz mieszkańców  – mówi Halina Zbroińska, dyrektor ZGKiM w Rudnej.

Nowe urządzenie to profesjonalna zamiatarka oraz wszechstronny nośnik narzędzi w jednym. Maszyna jeździ powoli, do 25 km/h, a dzięki niewielkim gabarytom może swobodnie poruszać się nawet po chodnikach.