W Chobieni oddano do użytku nowy chodnik. Zadanie wykonano w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 292.

Droga jest zarządzana przez województwo, ale prace w całości wykonano z budżetu Gminy Rudna. Budowa była możliwa dzięki uchwale Rady Gminy o przejęciu od Województwa Dolnośląskiego prowadzenia przez Gminę Rudna zadań publicznych dotyczących zarządzania drogami wojewódzkimi na terenie Gminy Rudna w zakresie pełnienia funkcji inwestora zastępczego przy realizacji drogowych zadań inwestycyjnych oraz uchwale Rady Gminy o pomocy rzeczowej dla Województwa Dolnośląskiego.

– Większość dróg na naszym terenie to drogi powiatowe lub wojewódzkie. Część z nich wymaga przebudowy lub remontu. Poprzednie władze gminy przez wiele lat trzymały się zasady niedokładania z budżetu gminy na remonty dróg wojewódzkich czy powiatowych. W efekcie niektóre są dzisiaj w fatalnym stanie, a jeżdżą po nich przecież nasi mieszkańcy. Dzisiaj stawiamy na współpracę z powiatem oraz samorządem województwa i sukcesywnie, pozyskując środki zewnętrzne, naprawiamy wieloletnie zaniedbania – zapowiada Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

130 metrów chodnika wykonano w Chobieni w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej, od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Głogowską w kierunku promu. Zgodę na przekazanie pomocy rzeczowej dla Województwa Dolnośląskiego wydała Rada Gminy. Prace w całości sfinansowano z budżety Gminy Rudna. Wartość inwestycji wyniosła ponad 164 500 zł.