Najnowszy numer Nowin Gminnych w tym tygodniu w naszych domach! Nasza gminna gazeta liczy w sierpniu 24 strony.

Jak zawsze mamy dużo ciekawych tematów zilustrowanych zdjęciami. W sierpniowym numerze podsumowujemy Akcję Lato w Gminie Rudna, dlatego warto przejrzeć ten ciekawy fotoreportaż i odnaleźć się na zdjęciach.

Przypominamy wydarzenia z ostatniego miesiąca, ale mamy również sporo zapowiedzi akcji zaplanowanych na wrzesień. Warto sprawdzić i zaplanować swój udział.

Za kilka dni zadzwoni szkolny dzwonek, dlatego dyrektorzy naszych szkół zdradzają nam plany na najbliższe miesiące. Relacjonujemy również szczegóły programów, które będą realizowane w przedszkolach i żłobku. Odwiedziliśmy także kilka placów budów, aby sprawdzić postęp prac.

Gmina dba o zabytki, stara się pozyskiwanie dotacji na konieczne remonty. W gazecie piszemy o przebudowie świątyni w Studzionkach oraz renowacji wieży kościoła w Olszanach.

Zachęcamy do przeczytania reportażu o małej ojczyźnie w Starej Rudnej oraz reporterskiej relacji z walki mieszkańców o mostek w miejscowości Wysokie. I nasz temat z okładki, czyli sylwetka Szymona Misiaka, młodego pływaka z naszej gminy, który już zapowiada swój udział w olimpiadzie w Paryżu. W bardzo szczerych rozmowach Szymon, jego rodzice i trener opowiadają o drodze do sukcesu.

Zachęcamy do lektury!

Nowiny Gminne 08_2021