Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni uzyskała wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego wyposażenia do kuchni szkolnej. Wymienione zostały również stoliki i krzesła w stołówce.

W kuchni szkolnej pojawiły się nowe szafy chłodnicze, nowoczesne maszyna do obierania warzyw, szatkownica do warzyw, a także nowa zmywarko-wyparzarka kapturowa. Szkoła zakupiła ponadto zestaw mebli ze stali nierdzewnej, nowy okap, stół stalowy, miski oraz garnki. Dodatkowo stołówka zyskała nowe krzesła i stoliki.

– Uzupełnienie bloku żywieniowego w dodatkowe urządzenia i wymiana już wysłużonego sprzętu na nowy w znacznym stopniu ułatwi pracę i wydajność. Nowe sprzęty pozwolą także urozmaicić jadłospis, z czego na pewno ucieszą się uczniowie korzystający ze szkolnej stołówki – mówi Renata Kucharzów, pełniąca obowiązki dyrektora placówki.

W tym roku szkoła podstawowa w Chobieni przystąpiła do rządowego programu ,,Posiłek w domu i w szkole”, w ramach którego uzyskała wsparcie w wysokości 63 592 zł. Zakup nowoczesnego wyposażenia do kuchni szkolnej wsparła również Gmina Rudna, która przeznaczyła na ten cel 15 898 zł .