Zakończyły się prace w budynku po byłej kotłowni przy ul. Leśnej w Rudnej. Już wkrótce będą mogli się tam wprowadzić lokatorzy.

Budynek przeszedł gruntowną modernizację, dzięki czemu powstały kolejne gminne mieszkania. Pierwszy komunalny lokal o powierzchni 35 m2 składa się z pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki. Drugie dwupoziomowe mieszkanie ma powierzchnię 72 m2 i składa się z pokoju z aneksem kuchennym, trzech następnych pokojów oraz łazienki. Trzecie mieszkanie chronione znajdzie się w zasobie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na lokal o powierzchni 97,5 m2 składają się pokój z aneksem kuchennym, 4 sypialnie oraz łazienka.

Rudna mieszkania

Wszystkie mieszkania są wykończone, z nowymi drzwiami, oknami i parapetami. Na podłogach znajdują się panele, a na ścianach w kuchniach i łazienkach płytki. Wszędzie zamontowano armaturę sanitarną, nowe instalacje elektryczne i gazowe oraz kotły gazowe. Nowi mieszkańcy mają do dyspozycji własny parking. Wartość inwestycji wyniosła ponad 895 000 złotych, z czego część środków gmina pozyskała z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Jestem zadowolony z oddania tych nowych mieszkań. Zgodnie z przyjętym podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rudna wieloletnim programem gospodarowania gminnym zasobem mieszkaniowym planujemy do 2025 roku modernizację i remonty następnych mieszkań. Wstępne koszty szacujemy na około 11,5 mln złotych. Moim celem jest zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców o najniższych dochodach, dalsze niezbędne remonty mieszkań komunalnych oraz zamianę ogrzewania opartego na paliwach stałych na ogrzewanie ekologiczne – informuje Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Przypomnijmy, że obecnie w Gminie Rudna znajduje się 28 mieszkań socjalnych, 95 mieszkań komunalnych, jedno tymczasowe i jedno chronione. Lokale mają powierzchnie od 25 m2 do 97,5 m2. Łączna powierzchnia mieszkań gminnych wynosi ponad 6 054,5 m2.