Zarząd z wójtem. Gruntowna przebudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chobieni, rozwój młodzieżowego sportu, nowe sekcje i wzmocnienie drużyny – to wyzwania, z którymi zmierzyć się musi klub „Odra” Chobienia. Na ten temat, podczas pierwszego spotkania, rozmawiali wójt Adrian Wołkowski oraz nowo wybrany prezes Michał Korolewicz.

– Cel jest jasno określony. Musimy przywrócić dawny blask chobieńskiemu OSiR-owi, chcemy, by stał się miejscem rodzinnych spotkań, symbolem dobrych sportowych tradycji oraz wizytówką Chobieni i gminy. Pierwsze spotkanie z nowym zarządem powala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Jesteśmy w tej kwestii jednomyślni – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

O personalnej rewolucji mówić nie można, bo dotychczasowy prezes Jerzy Mularczyk nadal jest członkiem zarządu.

– To dla nas bardzo ważne, że Jerzy Mularczyk zostaje. Wiele zrobił dla klubu i o tym zawsze będziemy pamiętać. Dziękujemy i prosimy o jeszcze, bo z doświadczenie prezesa Mularczyka na pewno będziemy chcieli korzystać  – dodaje wójt.

Nowy prezes Michał Korolewicz z „Odrą” Chobienia związany jest od dwudziestu lat. Do dziś rozgrywa mecze w barwach klubu.

– Znam zespół od środka, z bliska widzę problemy i potrzeby. Zamierzam tę wiedzę wykorzystać najlepiej jak potrafię. Spadamy, co prawda, do „A” klasy, ale to nie oznacza, że nie możemy robić dobrej piłki. Nie ma ciśnienie, nie będziemy sobie fundować drogi przez mękę. Musimy dać sobie trochę czasu na odbudowę, także mentalną, bo ostatnie 15 kolejek to 14 przegranych i jeden remis. Musimy się wzmocnić psychicznie, ale także personalnie. Wola współpracy ze strony wójta Adriana Wołkowskiego jest bardzo ważna, dodaje motywacji i wiary, że postawione sobie cele zrealizujemy w 100 procentach – mówi prezes Michał Korolewicz.

Chobieński kompleks sportowy zostanie gruntownie przebudowany. Zakres inwestycji obejmie wykonanie nowej nawierzchni trawiastej boiska, wymianę nawierzchni kortów tenisowych i boiska wielofunkcyjnego, przebudowę trybun, wykonanie instalacji nawodnienia boiska, wykonanie instalacji solarnej do podgrzewania ciepłej wody w budynku sanitarnym, budowę oświetlenia terenu, montaż piłkochwytów i ogrodzenia. Obiekt wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt sportowy.

Gmina Rudna pozyskała na ten cel 1,2 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.