Trwają prace dokumentacyjne i projektowe związane z modernizacją OSiR w Chobieni. Przedstawiamy kolejne wizualizacje obiektu po przebudowie.

Prace projektowe nadal trwają, dlatego przedstawione wizualizacje przebudowy chobieńskiego obiektu mogą jeszcze zmienić się. Zakres prac po przyjęciu projektu przebudowy ma objąć wymianę nawierzchni kortów tenisowych, boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni.

Planowana jest także przebudowa oświetlenia oraz trybun z częściowym zadaszeniem, wykonanie instalacji nawodnienia murawy boiska, wykonanie instalacji solarnej do podgrzewania ciepłej wody w budynku sanitarnym, budowa oświetlenia boiska, montaż piłkochwytów i ogrodzenia wzbogaconego od strony południowej o ekrany akustyczne. W zmodernizowanym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chobieni będą nowy plac zabaw, nowy bulodrom, grill murowany przy istniejącej wiacie, a także nowe wiaty dla zawodników rezerwowych. Obiekt ma zostać wyposażony w nowoczesny sprzęt sportowy.

– Rok temu zdecydowaliśmy o realizacji tej inwestycji pozyskując dotację zewnętrzną. W ciągu ostatnich miesięcy pracowaliśmy nad dokumentacją tego projektu. Teraz wchodzimy w ostatnią fazę przez rozpoczęciem budowy czyli przygotowywania już konkretnych propozycji przez projektanta. Po modernizacji OSiR w Chobieni będzie kolejną wizytówką naszej gminy – informuje Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Przypomnijmy, że na tę inwestycję gmina pozyskała dotację w wysokości 1 200 000 zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie pn. “Przebudowa obiektu sportowego OSiR w m. Chobienia”.

Kliknij na zdjęcia poniżej i zobacz wizualizacje inwestycji.