Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji organizowanej dla dzieci z oddziałów onkologicznych. W naszym imieniu prezenty przekażą strażacy.

Podaruj dziecku prezent, który sprawi mu radość – to główna idea przyświecająca tej niezwykłej ogólnopolskiej akcji organizowanej przez strażaków, wolontariuszy i wszystkie osoby, które chcą przekazać dzieciom prezenty. Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka łączy ludzi, których pasją jest pomaganie innym.

– Dzieciom z oddziałów onkologicznych przekazujemy prezenty, aby choć na chwilę zapomniały o szarej rzeczywistości – mówi Sławomir Lechman z OSP Chobienia.

Ważne są oczywiście zabawki, kredki czy książki, ale najważniejsze, że nie zostały kupione w sklepie, ale przekazane od darczyńców z myślą o małych pacjentach. Ważna jest osobista chęć pomocy, zainteresowanie się chorymi maluchami. W naszej gminie prezenty były zbierane w świetlicach, przedszkolach i szkołach.

Do akcji włączyli się także pracownicy Urzędu Gminy. Wszystkie paczki – za pośrednictwem strażaków – trafią do dzieci z Przylądka Nadziei we Wrocławiu.