Pan Michał Kościelniak Sołtys Sołectwa Gwizdanów otrzymał odznaczenie państwowe – Złoty Krzyż Zasługi za wieloletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenie zostało wręczone podczas Dożynek przez Wójta Gminy Rudna Adriana Wołkowskiego.

– Cieszę się, że Pan Michał został wyróżniony przez Prezydenta za swoją 46 letnią pracę. To wielki zaszczyt współpracować i czerpać doświadczenie od takiego człowieka. – mówił Wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski.

Pan Michał aktywnie angażuje się w prace społeczne w swoim Sołectwie, współpracuje z innymi sołtysami, władzami gminy i przede wszystkim mieszkańcami. Jego ciężka praca i ogromne zaangażowanie zostało docenione.

Krzyż Zasługi ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

 

Panu Michałowi serdecznie gratulujemy!