Jubilatka mieszka w Rynarcicach. Dzisiaj otrzymała kwiaty i najlepsze życzenia zdrowia oraz pogody ducha.

Wyrazy szacunku i serdeczne pozdrowienia przekazał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki życząc pomyślności i optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata. Do tych życzeń, przekazanych przez Adriana Wołkowskiego Wójta Gminy Rudna, przyłączył się Jarosław Obremski Wojewoda Dolnośląski.

– Pani Maria jest niezwykle pogodną osobą. Każdemu życzę takiego uśmiechu i pozytywnego nastawienia do innych. Dziękuję za trud włożony w wychowanie swojej wielokoleniowej rodziny. Niech te wartości, które Pani przekazuje od lat, służą dalej następnym pokoleniom – powiedział Adrian Wolkowski, Wójt Gminy Rudna składając jubilatce najserdeczniejsze urodzinowe życzenia.

Dołączył się do nich również Damian Sorokopas sołtys Rynarcic oraz przedstawicielki oddziału KRUS.

– Moja mama razem z ojcem przyjechali tutaj w 1947 roku. Z opowiadań wiem, że było bardzo trudno, ale przez lata ciężkiej pracy zbudowali tutaj swoje nowe życie. Mama jest już osobą niesamodzielną, dlatego mieszka z nami od kilkunastu lat. Wymaga pomocy i opieki, ale cieszymy się z każdego wspólnego dnia – mówi pani Zofia Dioniza Hubiak. Jej mąż Michał Hubiak śmieje się, że jest ulubionym zięciem, który podobnie jak nieżyjący już mąż jubilatki, przez całe życie – po pracy zawodowej – grał w zespole muzycznym.

Receptą na długowieczność w przypadku pani Marii są rodzinne geny oraz życiowy optymizm, który nigdy jej nie opuszcza.