Biało – czerwono zrobiło się w czwartkowy wieczór w świetlicy w Koźlicach. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości sołectwo przygotowało patriotyczne spotkanie.

Klimatycznemu wydarzeniu towarzyszył występ artystyczny przygotowany przez dzieci, było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, a zebrani mieszkańcy mogli wsłuchać się w pięknie recytowane wiersze.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa. Były hełmy, kaski, mundury wojskowe, wyposażenie wojennej apteczki, odznaczenia, mały sprzęt, a także książki i czasopisma pochodzące z tamtego okresu.

Po części artystycznej na uczestników spotkania czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Koźliczanki”.

11 listopada to bez wątpienia najważniejsze polskie święto narodowe – święto radości i dumy. Gdy mówimy o wolności i niepodległości to zdajemy sobie sprawę, że są to wartości bezcenne, za które w naszej historii wielu rodaków oddało swe życie.

Gminne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości odbędą się w sobotę, 11 listopada w Chobieni. Zapraszamy na Marsz Biało-Czerwony oraz Piknik Patriotyczny, który odbędzie się przy Zamku.