W świetlicach wiejskich w miejscowościach Brodów, Kębłów, Mleczno i Toszowice zamontowane zostaną klimatyzatory.

Radni w gminnym budżecie zabezpieczyli 65 tys. zł na zakup i montaż klimatyzatorów w czterech świetlicach wiejskich. Klimatyzacja latem będzie chłodzić pomieszczenie, a zimą ogrzewać. Inwestycję zaplanowano w miejscowościach Brodów, Kębłów, Mleczno i Toszowice.
– Na wiejskim zebraniu, w ubiegłym roku zaproponowaliśmy, aby do budżetu na 2023 rok wpisać zakup i montaż klimatyzatorów w naszej świetlicy –mówi Katarzyna Kuchnowicz sołtys z Brodów. – Istnieje ona od kilkudziesięciu lat. Organizowane są różne uroczystości. Mieszkańcy coraz chętniej w świetlicy urządzają spotkania rodzinne. Podczas gotowania nie tylko w kuchni, ale w całej świetlicy jest bardzo gorąco. Klimatyzator pozwoli na utrzymanie odpowiedniej temperatury, co poprawi komfort przebywania w tych pomieszczeniach – dodaje sołtys z Brodów.
Pieniądze, 65 tys. zł zabezpieczone w gminnym budżecie przez radnych na zakup i montaż klimatyzatorów przekazane zostaną do Centrum Kultury Gminy Rudna. Świetlice w miejscowościach: Brodów, Kębłów, Mleczno oraz Toszowice są bowiem administrowane przez CKGR.
CKGR przyznano także dotację w wysokości 25 tys. zł na zakup traktora ogrodowego. Sprzęt będzie używany do pielęgnacji płyty boiska trawiastego na obiekcie sportowym w Rudnej.