„Aktywne spędzanie wolnego czasu – Nordic Walking”Pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom naszej gminy, by uczestniczyć w zajęciach realizowanych

w ramach projektu „Aktywne spędzanie wolnego czasu – Nordic Walking”. To projekt współfinansowany z budżetu Gminy Rudna, który realizuje „Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego”. Pierwsze zajęcia odbyły się w miniony weekend.

– Cieszę się bardzo, że gmina dała nam możliwość darmowej nauki Nordic Walking. Chodzę na takie spacery regularnie, ale nigdy nie wiem czy dobrze wszystko wykonuję – mówi mieszkanka, uczestniczka zajęć. – Teraz mam możliwość poznania tego sportu od podstaw – dodaje.

Nordic walking staje się bardzo popularną dyscypliną sportu. Na pierwszych zajęciach uczestnicy mają okazję dowiedzieć się jak prawidłowo chodzić z kijkami, jakie efekty daje chodzenie, jakie kijki wybrać, o tym jak należy się ubrać i co zabrać ze sobą na trening.

– Zanim zaczniemy myśleć o chodzeniu z kijkami musimy zaopatrzyć się w odpowiednie kije. Na rynku dostępne są różne kijki do nordic walking, zaczynają się od 25 zł a kończą nawet na 500 zł. Kijki do chodzenia mają specjalne rękawiczki – opowiadał na pierwszych zajęciach Bogdan Grygorowicz, instruktor nordic walking.
– Ludzie biorą kijki w ręce i od razu chcą iść! Nie! Musimy pamiętać, że nawet tym sportem możemy wyrządzić sobie krzywdę! Dlatego tak ważna jest technika, a także odpowiedni ruch i prawidłowe obuwie – dodał.

Zajęcia prowadzą trenerzy i instruktory Polskiej Federacji Nordic Walking, wielokrotni Mistrzowie Świata i Polski, w tym Piotr Siwak, mieszkaniec gminy Rudna.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w Rudnej, Radoszycach i Chobieni.