Już w najbliższą niedzielę, po raz pierwszy przez Gminę Rudna przebiegną uczestnicy Biegu Tropem Wilczym! To wyjątkowe wydarzenie, które połączy dwie gminy!

Patronat honorowy nad biegiem objął wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski oraz Gmina Rudna, a współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Gminy Rudna.

Zapisy ruszają 3 marca, o godzinie 10:00 w Dziesławiu!

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach:

  • Bieg przez dwie gminy: Dziesław – Olszany – Dziesław – 5 km, start godz. 11.30
  • Dystans Honorowy – 1963 metrów, start godz. 11.00

Podczas imprezy będzie można honorowo oddać krew w Krwiobusie. Przewidziane są także atrakcje dla dzieci i ciepły poczęstunek.

W tym niezwykłym wydarzeniu nie może zabraknąć Mieszkańców Gminy Rudna!

Zapraszamy serdecznie i czekamy na Was!

 

 

Ideą projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Bieg Tropem Wilczym na stałe wpisał się w harmonogram uroczystości upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych w całej Polsce. W najbliższą niedzielę 3.03.2024 roku odbędzie się po raz dwunasty. Bieg Tropem Wilczym jest największym biegiem pamięci w Polsce. Od 2013 roku organizuje go Fundacja Wolność i Demokracja.

W setkach miast Polski tego samego dnia odbywają się okolicznościowe biegi dla uczczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ideą Biegu jest propagowanie wiedzy z zakresu historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla osób w każdym wieku oraz popularyzacja biegania, jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu.

W każdej edycji można pobiec trasą honorową, której dystans dla wszystkich miast wynosi 1963 metry. To rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś.