16-letni Szymon Misiak, mieszkaniec Starej Rudnej i zawodnik Shark Rudna zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów na ostatnich krajowych mistrzostwach w Warszawie. Szymon zdobył dwa tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski.

Zawodnik jest podopiecznym trenera Andrzeja Pakuły. Pływa w klubie Shark Rudna. Ze sportem jest związany od pierwszej klasy szkoły podstawowej, kiedy zaczął się uczyć pływać na basenie w Rudnej. Od 10 roku życia chodził do klasy o profilu sportowym. Obecnie jest uczniem Technikum nr 1 w Lubinie i uczy się w klasie o specjalności mechatronicznej.

– Cieszę się z moich sukcesów, ale chcę zdobyć umiejętności zawodowe, które pozwolą mi na dobrą przyszłość. Powiem szczerze, że jeszcze rok temu nie wierzyłem, że mogę zostać Mistrzem Polski – przyznaje.

Zawodnika chwali trener. – Jest pracowity, wytrwały i skupiony. Świetnie godzi naukę z treningami. To chłopak, który lubi planować.

Szymon okazał się najlepszy na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Kolejne złoto zdobył na 50 metrów stylem motylkowym oraz srebro na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. W każdym starcie, znakomity pływak z naszej gminy poprawił swoje życiowe rekordy. Do pobicia rekordu Polski zabrakło mu 0,03 sekundy.

– W imieniu swoim i naszych mieszkańców serdecznie gratuluję tak świetnych wyników. Cieszę się, że już wkrótce będę mógł spotkać się z naszym mistrzem i osobiście podziękować za tak znakomite reprezentowanie naszego gminnego klubu – mówi Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

Już dzisiaj zapraszamy do przeczytania reportażu o Szymonie w sierpniowych Nowinach Gminnych.