Bieg Tropem Wilczym upamiętnia walkę o wolną Polskę jaką toczyli Żołnierze Wyklęci. Po raz pierwszy jego trasa wiodła przez dwie gminy Rudną i Ścinawę. W biegu wzięło udział 64 zawodników, którzy pobiegli na dwóch dystansach: pięciu kilometrów i 1963 metrów.

– Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy Bieg Tropem Wilczym odbył się na terenie Gminy Rudna. To wyjątkowe wydarzenie, które poza promocją biegania i zdrowego trybu życia jest hołdem oddanym żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w biegu, dziękuję jednostkom OSP i policji, które zabezpieczały imprezę. Będziemy tę tradycję kontynuować i wierzę, że z roku na rok będzie nas coraz więcej – mówi Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

W biegu honorowym na  dystansie 1963 metrów (rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Laluś) zwycięzcami zostali:

  1. miejsce – Wincent Skoczek
  2. miejsce – Mariusz Cebula
  3. miejsce – Julia Szymańska

W biegu na dystansie 5 km (Dziesław – Olszany – Dziesław) zwyciężyli:

  1. miejsce – Łukasz Garliński
  2. miejsce – Łukasz Dąbrowski,
  3. miejsce Konrad Zielniewski

– Wspaniała impreza. Oprócz tego, że robimy coś dla siebie, oddajemy hołd ludziom, którzy poświęcili własne życie, za to byśmy mogli dziś żyć w wolnej Polsce. Ja pobiegłam na dystansie honorowym, ale i tak bardzo się cieszę, że udało mi się go pokonać – mówi jedna z uczestniczek biegu.

Patronat nad Biegiem Tropem Wilczym objął wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski oraz Nadleśnictwo Lubin.

W wydarzeniu wzięli udział Komendant Korpusu Formacji Ratowniczych Rzeczpospolitej Polskiej st. sierżant Jan Czesław Kusek wraz z zastępcą Bartoszem Andrzejewskim, 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej z Głogowa, saperzy z WCR Głogów oraz Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza Baryt.

Imprezę zabezpieczały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Rudna i Ścinawa: OSP Olszanica, OSP Górzyn, OSP Gwizdanów, OSP Chobienia, OSP Tymowa, OSP Orsk, OSP Dziesław oraz policjanci z komisariatów w Rudnej i Ścinawie.