W klasyfikacji drużynowej II Biegu i Marszu Sąsiedzi Żelaznego Mostu  nasza gmina zdobyła najwięcej medali! W imprezie wzięło udział łącznie prawie 150 zawodników z całego regionu. 

Jarosław Kozłowski z Koźlic okazał się najlepszym biegaczem wśród naszych mieszkańców na dystansie 10 km z czasem 00:44:12, natomiast Marek Madej z Radomiłowa na dystansie 21 km – uzyskując czas 1:38:59:08. Obaj panowie uzyskali również czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej zawodów.

Najwięcej zawodników z naszej gminy wystartowało w biegu na 5 km. W tej kategorii najlepszy był Marcin Śliwa z Chobieni z czasem 00:23:39.67. Wśród pań triumfowała Karolina Borkowska z Mleczna z wynikiem 00:27:49.98. – W tym roku to się zaniedbałam, ale rok wcześniej sporo biegałam razem z sąsiadkami, z którymi zresztą stanęłam dzisiaj na podium! Pytana skąd pomysł na takie spędzanie wolnego czasu przyznała, że zaczęło się od potrzeby… zrzucenia kilku kilogramów. – U mnie bieganie wzięło się z rozsądku. Nie cierpiałam tego na samym początku, a teraz uwielbiam!

– Trenuję systematycznie – to opinia Adama Rajko z Toszowic, który w gminnej klasyfikacji panów zajął trzecie miejsce. – Długość trasy nie ma znaczenia, biegam od małego. A skąd się wzięło? Chciałem grać w piłkę, to musiałem mieć kondycję. A żeby mieć kondycję, to musiałem biegać. W piłkę grywam sporadycznie, a bieganie zostało – dodaje.

Jako gospodarze imprezy pobiliśmy konkurencję w nordic walking. Naszą gminę reprezentowała 15 – osobowa drużyna na czele z Adrianem Wołkowskim, Wójtem Gminy Rudna. W trudnym marszu na 5 km, ze sporymi przewyższeniami na wale Żelaznego Mostu, pierwsze miejsce zdobył Leszek Paszkowski z Koźlic z czasem 00:27:49.98. Drużynowo, Gmina Rudna okazała się najlepsza w tej dyscyplinie!

Przypomnijmy, że datki zebrane podczas Biegu zostały przeznaczone na leczenie 4 – letniej Nataszki Michalskiej z Rudnej.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie “Aktywni Zagłębia Miedziowego” we współpracy z gminami Rudna, Polkowice i Grębocice przy wsparciu KGHM “Polska Miedź” S.A.