Rządowy program Dobry Start skierowany jest do wszystkich uczniów w Polsce. Rozpoczynając rok szkolny otrzymują jednorazowo 300 złotych wsparcia. Świadczenie jest przyznawane rodzinom bez względu na dochód.

Przypomnijmy, że świadczenie Dobry Start przysługuje na uczące się dziecko raz w ciągu roku do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne mają prawo do świadczenia do ukończenia 24 lat.

Jak dostać 300+ dla ucznia?

Aby otrzymać wsparcie, rodzin lub opiekun ucznia z naszej gminy musi złożyć wniosek. Od 1 lipca świadczenie przyznaje i wypłaca ZUS. Wnioski są przyjmowane w formie elektronicznej:

  • przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie www.empatia.mpips.gov.pl
  • przez bankowość elektroniczną
  • portal PUE ZUS

Po złożeniu wniosku do końca sierpnia, wypłata świadczenia nastąpi do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony później, to wsparcie trafi do rodzin w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Specjalny dyżur w GOPS w Gminie Rudna

– Jeżeli rodzice lub opiekunowie dzieci nie mają założonego profilu PUE, przedstawiciel ZUS pomoże go założyć. W naszej gminie specjalny dyżur przedstawiciela ZUS będzie w czwartek 29 lipca. Zainteresowane osoby zapraszamy do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Rudna, pl. Zwycięstwa 5 w godzinach od 8.30 do 11.00 – informuje Dorota Wojtun-Koblańska, dyrektor GOPS w Gminie Rudna.

Profil PUE ZUS można również założyć samodzielnie. Informacja, jak to zrobić znajduje się na www.zus.pl lub pod nr telefonu 22 560 16 00.