`FOT. CUPRUM MED

`FOT. CUPRUM MED

Wszyscy zainteresowani  szczepieniami mieszkańcy gminy Rudna przyjęli już szczepionkę. Punkt szczepień Cuprum wybierały także osoby spoza gminy m.in. z Legnicy, Głogowa i Polkowic, a także dalszych części kraju m.in. z Krakowa, Gliwic czy Warszawy. Wśród nich znalazł się pochodzący z Polkowic aktor i reżyser Andrzej Chyra.

– W pierwszej kolejności zaszczepieni zostali mieszkańcy gminy Rudna. Kontaktowaliśmy się ze wszystkimi naszymi pacjentami. 0d kliku dni szczepimy wyłącznie osoby spoza gminy, co pozwala zakładać, że wszyscy zainteresowani szczepieniem już się do nas zgłosili. Pozostało nam do podania około 800 drugich dawek. Wszyscy szczepieni byli preparatem Pfizer –  mówi Danuta Dróżdż, prezes Cuprum Med.

Przychodnie w Rudnej i Chobieni rozpoczęły szczepienia jako jedne z pierwszych w regionie, już w trzeciej dekadzie stycznia.

–  System nie generuje danych dotyczących miejsca zamieszkania szczepionych osób, ale z naszych statystyk wynika, że zaszczepionych zostało ok. 60, może  0 nawet 70 proc. populacji gminy Rudna – dodaje prezes Danuta Dróżdż.

Osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły nadal mogą to zrobić. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 76 759 12 00, 76 754 46 10 i 76 754 61 11.