Młodzi mieszkańcy Gminy Rudna mieli niesamowitą okazję do kolejnej, świetnej zabawy w ramach tegorocznej Akcji WAKACJE. Tym razem spotkali się w Chobieni, aby poszukiwać skarbów za pomocą wykrywaczy metali.

Skarbem może być wszystko, np. mały guzik, moneta, łuska po naboju czy kawałek metalu z poprzednich epok. Poszukiwanie skarbów z wykrywaczem metalu jest obecnie niezwykle popularne, daje niesamowitą frajdę i zapewnia świetną rozrywkę na świeżym powietrzu.

– Nasi mieszkańcy rozpoczęli poszukiwania skarbów przy pałacu w Chobieni. Wielu robiło to po raz pierwszy, ale wszyscy przekonali się, że to naprawdę wciągające hobby. Cieszymy się, że tego typu warsztaty w terenie cieszą się dużą popularnością i już zapraszam mieszkańców na następne poszukiwania – mówi Katarzyna Sobótka z Centrum Kultury Gminy Rudna.

Aby poszukiwać skarbów wykrywaczem metalu, wymagane są odpowiednie pozwolenia, które zapewnia CKGR. Kolejne poszukiwanie skarbów zostanie zorganizowane w 22 sierpnia 2022 r. w Rudnej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy do śledzenia profilu Centrum Kultury Gminy Rudna na Facebook’u, gdzie udostępniamy szczegółowe informacje o aktualnych wydarzeniach – KLIKNIJ