43 punkty publicznego Wi-Fi już wkrótce zostaną uruchomione na terenie naszej gminy. Budowa sieci jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Rudna publiczne WiFiW ramach projektu powstaje 16 punktów wewnętrznych oraz 27 punktów zewnętrznych. Bezpłatne Wi-Fi będzie dostępne przy świetlicach, w szkołach w Rudnej i Chobieni, w urzędzie gminy, w obiektach sportowych oraz na skwerach w 27 miejscowościach. Zasięg każdego punktu będzie wynosił około 150 metrów.

– Bezpłatny, publiczny dostęp do sieci to kolejny krok w rozwoju naszej gminy. Szerokopasmowy internet z dużą prędkością przesyłu danych poprawi dostęp do usług świadczonych online – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Koszt inwestycji wynosi ponad 107,5 tysiąca złotych. Projekt został dofinansowany z Funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dofinansowanie wynosi 64 368,00 zł.

Przypomnijmy, że licząca 86,82 km sieć światłowodowa dociera do każdej świetlicy w Gminie Rudna. Od maja tego roku, firma, która wygrała przetarg na dzierżawę tych łączy, oferuje mieszkańcom podłączenie się do światłowodu.