51 dzieci z przedszkola w Rudnej zakończyło swoją przedszkolną edukację. Od września będą kontynuować naukę w szkole.

6-latki z gminnej placówki oficjalnie pożegnały dzisiaj swoich młodszych kolegów oraz panie nauczycielki. Wszyscy absolwenci otrzymali promocję do klasy pierwszej. W uroczystej akademii wzięli udział rodzice, kadra pedagogiczna z przedszkola w Rudnej oraz władze Gminy Rudna. Były podziękowania i kwiaty, wspaniale odtańczony polonez oraz znakomite występy przedszkolaków.

– Dziękuję paniom nauczycielkom za przekazywanie dzieciom wiedzy i wpajanie wartości, za serce okazywane każdego dnia. Pragnę podziękować panu wójtowi Adrianowi Wołkowskiemu za wspaniałą współpracę dla dobra dzieci. Dla najmłodszych ma Pan zawsze czas, odpowiadając na wszystkie nasze zaproszenia, ale i na nasze prośby. Dzięki temu rodzice, dzieci i nauczyciele czują się ważni, wyjątkowi i docenieni – powiedziała Elżbieta Banach, dyrektor przedszkola gminnego w Rudnej.

Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna zwracając się do dzieci podkreślił, że zawsze one są najważniejsze, ale dzisiaj to szczególny dzień.

– Kończycie zerówkę, za wami wiele wspomnień i przyjaźni. Życzę Wam, by czas w szkole podstawowej by równie wspaniały jak ten w przedszkolu. Pełen przyjaciół, ciekawej nauki i rozwijania swoich pasji. Szkoła ma służyć Wam i wspierać Was w realizacji marzeń. Jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi, z których jesteśmy dumni. Gratuluję rodzicom i nauczycielom, że wychowali dzieci mądre, wrażliwe, otwarte na świat i innych – powiedział Adrian Wołkowski , Wójt Gminy Rudna.

Przyszli uczniowie dostali gminną wyprawkę. Za kilka dni dzisiejsi absolwenci pojadą na ostatnią wspólną wycieczkę integracyjną, do wrocławskiego ZOO. Potem wakacyjny wypoczynek i nowy etap życia w szkole podstawowej.