Spotkanie w wójtem przed wyjazdem do zoo. W ostatnich dniach czerwca, najstarsza grupa dzieci z Przedszkola Gminnego w Rudnej pożegnała przedszkole. Wraz z pożegnaniem, dzieci zamknęły pierwszy etap swojej edukacji.

Jeszcze tak niedawno niepewne, zawstydzone przekraczały próg przedszkola. To tutaj nawiązały pierwsze przyjaźnie, poznały swoje panie, nauczyły się wielu piosenek i wierszy. W przedszkolu bawiąc się i ucząc zdobyły nową wiedzę i umiejętności, niezbędne w kolejnych etapach edukacji.

Pożegnanie najstarszych grup odbyło się w trzech etapach. Pierwszym z nich była wycieczka do wrocławskiego zoo w organizację której  włączył się Wójt Gminy Rudna Pan Adrian Wołkowski. Podczas wycieczki, która była ogromną atrakcją, dzieci miały okazje przyjrzeć się z bliska życiu egzotycznych zwierząt, odwiedziły afrykarium, a na koniec wycieczki udały się na pyszne lody.

Kolejnym ekscytującym przeżyciem była prezentacja części artystycznej, podczas której dzieci przedstawiły swoje talenty wokalno – recytatorskie. Zwieńczeniem tej uroczystości było rozdanie przedszkolakom pamiątkowych dyplomów, a rodzicom podziękowań za bezinteresowną pomoc. Na zakończenie tej części wszyscy delektowali się pysznym poczęstunkiem, o który zatroszczyli się rodzice naszych przedszkolaków.

Ostatni dzień obchodów pożegnania „starszaków” to beztroska zabawa z udziałem animatorów. Dzieci miały okazję pląsać przy muzyce, degustować watę cukrową, popcorn, a także bawić się na „dmuchańcach”  i wykonywać zabawne tatuaże. Na koniec 3-dniowych obchodów pożegnania najstarszych przedszkolaków wójt Adrian Wołkowski wręczył wszystkim dzieciom upominki.

Wszyscy trzymamy kciuki za absolwentów naszego przedszkola, życząc im sukcesów w nauce, uśmiechu, a także wspaniałych kolegów i koleżanek w szkole.