W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni trwa wyposażanie wyremontowanych nowych pracowni do prowadzenia lekcji programowania, robotyki oraz zajęć technicznych dla uczniów. Lekcje rozpoczną się za kilka dni.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, do szkoły w Chobieni zakupiono m.in. drukarki 3D z całym osprzętem i laptopy. Będą one wykorzystywane do zajęć z programowania i robotyki.

Nowa pracownia techniczna wyposażana jest natomiast w narzędzia warsztatowe, m.in. wiertarki, imadła, wkrętarki czy wyrzynarki. Będą tam prowadzone zajęcia rozwijające umiejętności techniczne.

W specjalnej kuchni dla uczniów zaplanowano praktyczną naukę gotowania. Do tej pracowni, gdzie również trwają ostatnie przygotowania do lekcji, zakupiono niezbędny sprzęt AGD.

Wszystkie zakupy sprzętów sfinansowano z programu „Laboratoria Przyszłości” w kwocie 92 962,80 zł. Na prace remontowe związane z przygotowaniem pracowni do prowadzenia nowych zajęć w placówce w Chobieni wydano 110 tysięcy złotych.