Wejście do budynku przychodni w Rudnej. – Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli nas mieszkańcy gminy Rudna. Zrobimy wszystko, by go nie zawieść i jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki – deklaruje Danuta Drożdż, prezes Cuprum Med. W poniedziałek 18 stycznia 2021 r.  do przychodni Cuprum Med  zaoptowanych było 5 tys. pacjentów, dzień później liczba ta zbliżała się już do sześciu tysięcy.

– Początki naszej działalności w gminie Rudna nie były łatwe. Podczas pierwszych spotkań z sołtysami prosiłam o danie nam szansy i taką szansę dostaliśmy. Nie chcemy jej zmarnować. Punkt po punkcie realizujemy złożone obietnice i deklaracje. Zapewniamy podstawową opiekę medyczną, pracują specjaliści, szczepimy przeciwko COVID-19, w przyszły poniedziałek, w wyremontowanych pomieszczeniach i z nowymi urządzeniami, ruszy rehabilitacja. Przyjmowani są wszyscy pacjenci. Do osób, którym nie udało się z nami skontaktować – oddzwaniamy – mówi prezes Danuta Dróżdż.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie w budynku przychodni w Rudnej powstanie sklep medyczny.

– Prowadzimy rozmowy z NFZ, ponieważ z przeprowadzonych wywiadów wynika, że sklep z materiałami do pielęgnacji i sprzętem medycznym byłby tu bardzo potrzebny, rozwiązałby problem wielu osób. Mamy wolne pomieszczenie, więc warto je wykorzystać – dodaje.

By, złożyć deklarację wyboru lekarza w przychodni trzeba pojawić się osobiście. Wszystkie informacje udzielane są pod numerami telefonów: 76/ 759 12 00, 76/ 754 46 10 i 76/ 754 61 11 w Rudnej oraz : 76/ 759 12 01 w Chobieni.