Dni Gminy Rudna już w najbliższy weekend (28-29 sierpnia). Czekają nas wyjątkowe wydarzenie rozrywkowe! W sobotę do Rudnej przyjadą gwiazdy disco polo oraz gwiazda wieczoru – Ivan Komarenko. W niedzielę mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w tradycyjnych dożynkach gminnych, podczas których wystąpią m.in. Future Folk czy Kabaret Ciach. 

28 sierpnia – Dzień DISCO POLO

W sobotę na stadionie przy ul. Polkowickiej 23 wystąpi zespół Milano. Zobaczymy także gwiazdę muzyki tanecznej Iness czy grupę Toskansky. O godz. 20:00 wystąpi Ivan Komarenko, który zdobył ogromną rozpoznawalność dzięki piosence „Czarne oczy”.

29 sierpnia – Dożynki gminne w Rudnej 2021

W niedzielę o godz. 14:00 rozpocznie się msza plenerowa na stadionie w Rudnej – tradycyjne podziękowanie za tegoroczne plony. Mieszkańcy będą mogli podziwiać stoiska i wieńce dożynkowe, a także kibicować sołectwom w konkursie o Złotą Kosę.

– Na stadionie w Rudnej będzie można odwiedzić aż 30 stoisk. Będą to 24 stoiska sołeckie oraz 4 stoiska stowarzyszeń. Podczas dożynek wystąpią zespoły folklorystyczne z gminy Rudna i młodzi artyści z grupy wokalnej CKGR. Zorganizowane zostaną również konkursy na najpiękniejszy wieniec czy najładniejsze stoisko dożynkowe. Dla dzieci i całych rodzin przewidzieliśmy specjalną strefę rozrywki. Tu wystąpią m.in. znane i lubiane Fruktaki – mówi Anna Badecka dyrektor Centrum Kultury Gminy Rudna.

29 sierpnia Rudną odwiedzą także liczne gwiazdy. Jedną z nich będzie Kasjan Cieśla, półfinalista The Voice of Poland, który zasłynął hitem „Zaczynam oddychać”. Zobaczymy także Kabaret Ciach, który bawi publiczność od 1994 roku. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Future Folk, który tworzy muzykę elektroniczną połączoną z elementami folku góralskiego.

Zapraszamy!