Mamy już wstępną koncepcję planowanej modernizacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chobieni. Od kilku miesięcy trwają prace dokumentacyjne i projektowe związane z tą inwestycją.

Projekt przebudowy powinien być gotowy za półtora miesiąca, ale już dzisiaj można zobaczyć wstępne wizualizacje obiektu po modernizacji. Wybudowany wiele lat temu ośrodek czeka gruntowny remont. Zakres inwestycji obejmie wymianę nawierzchni kortów tenisowych, boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni, przebudowę trybun z częściowym zadaszeniem oraz oświetlenia, wykonanie instalacji nawodnienia murawy boiska, wykonanie instalacji solarnej do podgrzewania ciepłej wody w budynku sanitarnym, budowę oświetlenia boiska, montaż piłkochwytów i ogrodzenia wzbogaconego od strony południowej o ekrany akustyczne, a także wykonanie nowego placu zabaw, nowego bulodromu, budowę grilla murowanego przy istniejącej wiacie, zakup i montaż nowych wiat dla zawodników rezerwowych. Obiekt wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt sportowy.

– To kolejna z wielu inwestycji realizowanych w naszej gminie. Zależy mi na przywróceniu dawnego blasku chobieńskiemu OSiR-owi. Jesienią oddaliśmy do użytku dużą plenerową siłownię przy OSiR, z której mieszkańcy chętnie korzystają. Kolejnym etapem jest gruntowana modernizacja całego obiektu. Na razie jesteśmy w fazie projektowania i przed nami jeszcze wiele pracy zanim zawodnicy wybiegną na boisko. Chcę, aby w przyszłości ośrodek stał się miejscem rodzinnych spotkań, symbolem dobrych sportowych tradycji oraz wizytówką Chobieni i całej gminy. Bez wątpienia, obok żeglarskiej Mariny czy nadodrzańskich łęgów, będzie to atrakcyjne miejsce wypoczynku i sportowych zmagań – mówi Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

Przypomnijmy, że na tę inwestycję gmina pozyskała dotację w wysokości 1 200 000 zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie pn. “Przebudowa obiektu sportowego OSiR w m. Chobienia”.