Trzy firmy z Jeleniej Góry, Trzebini i Krakowa stanęły do przetargu na budowę skateparku w Rudnej. W najbliższych dniach wyłoniony zostanie wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę. Inwestycja ma się zakończyć do 30 czerwca bieżącego roku.

Zakres zadania obejmuje m.in. przygotowanie terenu, wykonanie przyłącza energetycznego do oświetlenia, wykonanie płyty żelbetonowej skateparku, budowę utwardzonych dojść, montaż lamp parkowych, ławek, stojaków na rowery i wykonanie monitoringu.

– Jazda na deskorolce, rolkach czy rowerach BMX – to sport, który w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się uprawiać te dyscypliny. Tak jest również u nas, dlatego chcemy stworzyć miejsce, w którym młodzi, aktywni ludzie będą mieli możliwość uprawiania swojego ulubionego sportu. Teraz kiedy dzieci i młodzież spędzają przy komputerach tyle czasu, każda aktywność jest bardzo ważna – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Skatepark znajdować się będzie pomiędzy ulicą Polkowicką, a Gminnym Klubem Sportowym Sparta Rudna. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 495 metrów kwadratowych. Na tym terenie znajdą się urządzenia, z których śmiało będą mogli korzystać użytkownicy deskorolek, rolek i rowerów BMX. Będą to między innymi bank ramp, platforma z grindboxem, funbox z longrailem, wulkan, bank wall i fanbox z poręczą.